05.11.2018 / Aktualności

Przetarg na generalnego wykonawcę rozstrzygnięty

W wyniku zamkniętego przetargu OKRE Development wybrało generalnego wykonawcę
dla swojej nowej inwestycji mieszkaniowej – współczesnej miejskiej kamienicy
Rynek Wildecki 3. Za budowę budynku odpowiadać będzie firma Democo Poland, część belgijskiej Democo Group. Zlokalizowany w samym sercu poznańskiej Wildy projekt zakłada realizację 60 mieszkań i 3 lokali usługowych. Planowany termin zakończenia prac to 3 kwartał 2020 roku.

Rynek Wildecki 3 to trzecia, po powstającej obecnie Saperskiej 30 i zrealizowanym osiedlu Na Skraju Lasu, inwestycja mieszkaniowa OKRE Development w Poznaniu. To również kolejny poznański projekt cenionej pracowni Ultra Architects, laureatów m.in. ubiegłorocznej nagrody architektonicznej Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Mimo niewielkiej skali inwestor postawił szereg wyzwań przed inwestcyją – budynek powstaje w zobowiązującym urbanistycznie i społecznie kontekście historycznej XIX-wiecznej dzielnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego dla mieszkańców obiektu sakralnego i ikonicznego placu targowego: „Naszym celem jest wnieść wartość dodaną do miejsc, w których budujemy. Szanujemy przeszłość i staramy się w sposób odpowiedzialny wpisywać w istniejącą tkankę miejską, posługując się przy tym współczesnym językiem projektowym. Liczą się dla nas detale, ale i praktyczne rozwiązania użytkowe.” – mówi Małgorzata Deiksler, Head of Development w OKRE.

Powierzchnie 60 mieszkań, które znajdą się w kamienicy zaczynają się od 33 a kończą na 146m2 wygodnego apartamentu znajdującego się na ostatnim piętrze kamienicy. Najbardziej charakterystycznym elementem budynku są rytmicznie rozmieszczone na elewacji, wygodne, wykończone drewnem loggie oraz wysokie – ponad dwumetrowe – okna. Parter kamienicy w całości dedykowano celom handlowym i usługowym. Pod kamienicą został zaprojektowany dwupoziomowy parking podziemny.

Działająca na polskim rynku od 1994 roku firma budowlana Democo Poland z siedzibą w Tarnowie Podgórnym należy do rodzinnej, belgijskiej grupy kapitałowej Democo, funkcjonującej na europejskim rynku od blisko 40 lat. Polski oddział w chwili obecnej zatrudnia 60 osób, w tym wykwalifikowaną kadrę inżynierską oraz wyspecjalizowane brygady robotników konstrukcyjnych.

 

 

Lista ulubionych (0)
Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę